Про підприємство

Підприємство було засноване 24 січня 1991 року з метою розробки і впровадження у виробництво засобів особистого захисту для співробітників органів внутрішніх справ. Очолює його генерал-майор Писаренко Віктор Григорович (за фахом інженер-механік). 

У 1994 р. з метою укріплення наукової, конструкторсько-технологічної та дослідно-експериментальної бази для розробки та виробництва вітчизняної вогнепальної зброї та спецзасобів за рішенням уряду на баланс підприємства був переданий Вінницький науково-дослідний приладобудівний завод, і таким чином утворено науково-виробниче об'єднання «Форт» МВС України. Звертаючи увагу на важливість завдань, які стояли перед об'єднанням, у 1998 році Кабінет Міністрів прийняв рішення про надання підприємству статусу казенного.

У 1998 році КНВО відкрило перший в Україні цех із серійного виробництва стрілецької зброї. В цьому ж році було розпочате виробництво першого пістолета «Форт-12».

У 2002 році у КНВО «Форт» з'явився власний ствол: завдяки використанню технологій електрошлакового переплаву підприємство завершило роботу над створенням стволів власного виробництва.

У 2003 році підприємство активізує маркетингову політику входження на міжнародні ринки, в результаті чого в 2004 році значно збільшилися об'єми продажу українських пістолетів на експорт.

Продукція КНВО «Форт» відповідає сучасним вимогам і стандартам якості завдяки високому професіоналізму колективу і використанню у виробництві новітніх технологій. Наявність Сертифіката ISO 9001: 2008 свідчить про високий рівень менеджменту якості підприємства.

Згідно з постановою від 27 жовтня 2010 р. №1040 Кабінет Міністрів України виділив на безповоротній основі 19,3 млн. грн. для придбання виробничої лінії та налагодження на базі КНВО „Форт“ МВС України виробництва деталей зброї за МІМ-технологіями інжекційного формування металевих порошків.

Особливим досягненням у 2014 році стало прийняття на озброєння Збройних Сил України продукції КНВО «Форт», а саме: 9-мм пістолетів «Форт-14ТП», 9-мм «Форт-14ТП» з глушником, «Форт-17» та 5,45-мм штурмових гвинтівок «Форт-221», «Форт-224» у комплекті з засобами прицілювання і спостереження, пристрою зниження рівня звуку пострілу ПЗРП-041, про що свідчить Наказ №730 від 13.10.2014 року МО України.

Сьогодні на підприємстві працює понад 600 досвідчених фахівців, виробництво обладнане високоточними оброблювальними центрами, сучасною комп’ютерною технікою, впроваджуються найсучасніші технології. Робота науково-виробничого об'єднання охоплює одразу декілька напрямів, найголовніший з яких стосується впровадження високих технологій у процесі виготовлення стрілецької зброї, зокрема, йдеться про програмне забезпечення балістичного проектування, комп'ютерну методику реєстрації об'єктів, метод хіміко-термічної обробки деталей, що дозволяє використовувати пістолети виробництва КНВО «Форт» у складних кліматичних умовах. На підприємстві створено єдину в Україні експериментальну лабораторію для випробувань зброї.

Зброю власного виробництва підприємство демонструвало на міжнародних виставках озброєнь: «IDEX», «Інтерполітех», «Зброя та безпека», «KADEX» та інших. 

Основні напрямки діяльності:

Виробництво напівавтоматичних пістолетів калібру 9х18 мм, 9х17 мм та 9х19 мм.

Виробництво травматичних пістолетів калібру 9 мм Р.А. та .45 Rubber.

Виробництво службових та мисливських помпових рушниць кал. 12/76 мм.

Виробництво штурмових гвинтівок, пістолетів-кулеметів, автоматів, снайперських гвинтівок, легких кулеметів.

Виробництво патронів для бойової, травматичної, мисливської та спортивної зброї.

Виробництво спецзасобів (наручники, палки гумові, пристрої для примусової зупинки автотранспорту).

Виробництво чохлів та кобур (шкіряних та пластикових) для зброї.

 

+38 (0432) 466-446
+38 (0432) 467-326
Казенне науково-виробниче об'єднання "Форт" МВС України